Matek háziba segítene valaki (a tanár maga csinálta a feladatokat)?

A feladat az, hogy: Egy osztály fele németül,70%-a angolul.6 diák mindkét nyelvet tanulja. Hányan járnak az osztályba, mindenki tanul legalább egy nyelvet?
2017. okt. 10. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fél = 1/2 → bővítve 50/100 → %-os formában 50%.

50% + 70% = 120% ← ez 20%-kal több, mint az osztálylétszám (100%).

Ezt a 20% többletet a 6 két nyelvet tanuló diák okozza.

Ha a 20% = 6 diák, akkor a 100% (a 20% 5-szöröse) 5*6 = 30 diákot jelent.


V á l a s z :

30-an járnak az osztályba.


E l l e n ő r z é s :

30-nak a fele = 15 (németül tanulnak)

30-nak a 70%-a = 30 * 70/100 = 2100/100 = 21 (angolul tanulnak)

21 – 15 = 6

Továbbgondolva:

A 15 németül tanulóból 15-6 = 9 diák csak németet tanul, 6 németet is és angolt is.

A 21 angolt tanulóból 21-6 = 15 diák csak angolt tanul, 6 angolt is és németet is.

Tehát 9 diák csak németet tanul, 15 diák csak angolt, 6 pedig mindkettőt.

9 + 15 + 6 = 30.


A zárójeles részt, ennyiből, nem tudom megválaszolni. A tanár maga csinálta a feladatot; én, magam oldottam meg. De, nem vagyok magányos. Lehet, hogy a tanár sem magányos, de az is lehet, hogy igen.

2017. okt. 10. 21:34
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha lusta vagy gondolkodni akkor megoldhatod a logikai szita elve alapján egyenletként felírva:


|u| = 0,5|u| + 0,7|u| - 6

|u| = 1,2|u| - 6

-0,2|u| = -6

|u| = 30

2017. okt. 10. 23:00