Elmagyaráznátok az alábbi feladatokat?


Algebra 7.o



A B8-ast nézzétek középen: [link]



szintén ami középen van: [link]



A B12-est nézzétek: [link]



a középső: [link]



Nagyon szépen megköszönném ha segítenétek!!!!



2016. márc. 1. 19:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a B12-eshez rosszat küldtem: [link]
2016. márc. 1. 19:56
 2/7 anonim válasza:

Ezek nagyon egyszerű feladatok. Nézzük a B8-ast.

A feladat, hogy írd az alakokat összegalakba... Tehát ott van neked, hogy (a+3)*4 Ez azt jelenti, hogy a zárójelben lévő tagokat meg kell szoroznod 4-gyel. Tehát az lesz, hogy (a+3)*4= 4a+12 A következő is ilyen. (a-8)*(-3), itt viszont figyelni kell az előjelekre is! Tehát ebből az lesz, hogy (a-8)*(-3)= -3a+24 És ha ezekkel megvagy, akkor csak beírod a megadott értéket az a helyére. Tehát a=2, akkor 4*2+12=20 és a másik (-3)*2+24=18 A többit is pont ugyan így kell.

2016. márc. 1. 20:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! De a B12-es és a szorzattá alakítás?
2016. márc. 1. 20:54
 4/7 anonim válasza:
Ugyan így magyarázva vagy csak az eredmények kellenek?
2016. márc. 1. 21:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Magyarázva ha lehetséges:-/
2016. márc. 1. 21:12
 6/7 anonim válasza:

B12-es!

Szóval a feladat adott. Összevonás majd szorzattá alakítás.

Nézzük az elsőt. 300y-150y+40y2-30y2 Szóval külön kell nézni az egyforma tagokat. Jelen esetben az első kettő és a második kettő.

1. lépés az összevonás, tehát 300y-150y az lesz 150y összevonva(300-150), majd ott van a 40y2-30y2, az pedig 10y2 lesz (40-30). Tehát összevonás után 150y+10y2 lesz.

2. lépés a szorzattá alakítás.

150y+10y2 Keresned kell egy olyan számot, esetleg egy algebrai alakot keresned, ami mind a kettőben maradék nélkül megvan. Itt a legegyszerűbb a 10y lesz. 150y-ban a 10y meg van 15-ször, hiszen 15*10y=150y, 10y2-ben pedig megvan 1-szer, de marad még 1 db y-od. Tehát ez úgy fog kinézni, hogy 150y-10y2=10y(15+y), hiszen ha elvégzed a beszorzásokat, akkor ugyan azt fogod kapni.

Nézzük meg a kövit is, hogy tisztább legyen a dolog.

y3-8yx+2y2-2yx Látjuk, hogy itt csak egy tagot lehet összevonni, tehát az lesz, hogy y3-10yx+2y2 Itt máris jön a szorzattá alakítás. Ami mindegyikben megvan az az y Tehát y3-10yx+2y2=y(y2-10x+2y) Az a lényeg, h ha visszaszorzol, akkor az előtte lévő képletet kapd meg.

2016. márc. 1. 21:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!
2016. márc. 2. 21:28