Alap feladat: 2a-3b
a) a= -5/9 b= -1/7
b) a= 0,01 b= -0,2
c) a= 21/3 b= -51/4
/=törtvonal.
Kérlek elmagyaráznátok pluszba, hogy hogy csináltátok meg.
Beteg voltam és nem értem.
2017. okt. 8. 04:16
1/2 Adrian.Leverkuhn válasza:
Az a, feladat megoldása:
Nincs más dolgod, mint hogy az a és b értékeket behelyettesíted a 2*a-3*b kifejezésbe, tehát:
2*(-5/9)-3*(-1/7) = /elvégzem a szorzásokat
(-10/9) - (-3/7) = /közös nevező
(-70/63) - (-27/63) =
= (-43/63)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. okt. 8. 13:11