Alap feladat: 2a-3b

a) a= -5/9 b= -1/7

b) a= 0,01 b= -0,2

c) a= 21/3 b= -51/4


/=törtvonal.


Kérlek elmagyaráznátok pluszba, hogy hogy csináltátok meg.

Beteg voltam és nem értem.



2017. okt. 8. 04:16
 1/2 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

Az a, feladat megoldása:


Nincs más dolgod, mint hogy az a és b értékeket behelyettesíted a 2*a-3*b kifejezésbe, tehát:


2*(-5/9)-3*(-1/7) = /elvégzem a szorzásokat

(-10/9) - (-3/7) = /közös nevező

(-70/63) - (-27/63) =

= (-43/63)

2017. okt. 8. 10:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. okt. 8. 13:11