2x+5 harmad=x hatod. Mennyi az x?


2017. okt. 7. 13:45
1 2
 11/11 anonim válasza:

Habár már a végeredményt leírták, más leveztéssel (kiemeléssel):

2x + 5/3=x/6

5/3=x/6 - 2x

5/3=x(1/6 - 2)

5/3=x(1/6 - 12/6)

5/3=x(-11/6)

(5/3)/(-11/6)=x

5/3 * 6/-11 = x mert törtet törttel úgy osztunk, hogy a reciprok értékkel szórzunk

-30/33=x

-10/11=x

2017. okt. 16. 06:40
1 2