Mc Dezse kérdése:

Valaki megoldaná? A mamám 24 évvel idősebb mint én.3 év mulva poont 3szor annyi lessz amennyi én vagyok hány éves vagyok?


2017. okt. 2. 16:23
 1/2 Laylah ***** válasza:

Én vagyok x éves. A mamám 24 évvel idősebb, azaz x+24 éves. 3 év múlva x+3 éves leszek, a mamám meg (x+24)+3 éves. Mivel akkor lesz háromszor annyi idős, mint én, ezért az én életkorom háromszorosa egyenlő lesz az ő életkorával:

3(x+3)=(x+24)+3


Innentől magad is meg tudod oldani, de ha mégsem menne:



Ebből egyszerűsítve:

3x+9=x+27

3x=x+18

2x=18

x=9

Tehát 9 éves vagyok, a mamám 9+24, azaz 33 éves. 3 év múlva 9+3=12 éves leszek, a mamám meg 33+3=36.

2017. okt. 2. 16:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszsönöm király vagy
2017. okt. 2. 16:40