A transzformátor 60W-os teljesítménnyel terheli a 230V-os hálózatot. A szekunder körben folyó áram effektív értéke 2,5A. Mekkora a transzformátor menetszámainak aránya?2017. szept. 10. 15:50
1/3 anonim válasza:
Férjem mindjárt hazaér és írja neked :-)
2/3 anonim válasza:
Na szóval mivel a menetszámának arányát kérdezik ezért primer menetszám/ szekunder menetszám. azaz Np/ Nsz=? Mivel a primer és a szekunder áram hányadosa = a szekunder menetszám/primer menetszám, ezért a primer áramot ki kell számolnunk. Ip=Pp/Up. A teljesítmény természetesen mindkét oldalon megegyezik. Ip=60/230=0,26 A. Így mivel Np/Nsz re vagyunk kiváncsiak, ezért Np/Nsz=Isz/Ip = 2,5/0,26. Nem tudom mennyire pontosan kell az eredmény ez kerekítve 10.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. szept. 10. 17:59