Valaki le tudná nekem vezetni a magoldását?

2telített szénhidrogén moláris tömegének külömbsége 2. A kisebb moláris tömeg a másiknak 97.2%-a. Mi ez a két szénhidrogén neve?

2017. szept. 27. 21:53
 1/7 Tom Benko ***** válasza:

x-y=2

y=0,972x


Tessék szíves megoldani az egyenletrendszert.

2017. szept. 28. 19:52
 2/7 Tom Benko ***** válasza:
II. A differencia 2,8% Százalékszámítás?
2017. szept. 28. 19:53
 3/7 Tom Benko ***** válasza:

III Ha az egyik 100 g/mol, akkor a másik 97,2, azaz a különbség 2,8

Mennyi az egyik, ha a különbség 2?


Egyenes arányosság

2017. szept. 28. 19:54
 4/7 A kérdező kommentje:

De ebből hogy kapom meg, a két szénhidrogén nevét?

I.x-0,972x=2

0.028x=2

x=72

2017. szept. 30. 11:11
 5/7 A kérdező kommentje:

II.Diferencia

x=72

y=72*97,2%

y=70

2017. szept. 30. 11:13
 6/7 A kérdező kommentje:

A II.-ból hogy számolom ki hogy melyik a két anyag?

ha a CH: CnH2n+2 ugye, akkor ez egyenlő x-el (vagy y-al)

egyenlet:

CnH2n+2=72

egyenlet:

(C=12n)+(2H=2n)+2=72 /-2

12n+2n=70

14n=70 /:14

n=5


n visszaírása a képletbe:CnH2n+2= C5H12

vagy ha cikloalkán:CnH2n= C5H10


Ez így jó?

2017. szept. 30. 11:19
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Igen.
2017. okt. 1. 16:22