Belehetne most vezetni Tesla vezeték nélküli energiaátviteli technológiáját a jelenlegi, vezetékkel továbbított energiaellátás helyett?
nem működtetne mindent a közelében, és ugyan úgy tudni lehetne, hogy ki mennyit fogyaszt, mint most, ezek nem jó érvek :)
3-as-nak: Én is hallottam valamit, hogy állítólag nem lehet a lakosság ellátására elegendő energiát továbbítani vezeték nélkül, de most is folynak ez irányú kutatások. Csak azt nem értem, hogy ez elvileg nem lehet humbug, mert Tesla maga nyilatkozta többször is, hogy kísérleteiben sikerült nagymennyíségű energiát továbbítania, a távolságtól szinte függetlenül, 95%-os hatásfokkal. És hogy a rendszere képes az ipari méretű energiatovábbításra is, és kis mennyíségű energiatovábbításra is. A Wardenclyffe-i vállalkozása lényege a vezetéknélküli információtovábbítás mellett a vezetéknélküli energiatovábbítás volt, ezt úgy tudom, biztosan tudjuk. Mért fogott volna bele egy ekkora vállalkozásba, ha nem lett volna biztos a megvalósíthatóságában? Ráadásul később sem mondta, hogy a vezetéknélküli energiatovábbítás nem megvalósítható, és tévedett, sőt!
"ugyan úgy tudni lehetne, hogy ki mennyit fogyaszt"
1. Hogyan?
2. Azt is lehetne tudni, hogy melyik termelő energiáját használja? A termelők mi alapján, milyen arányban kapnák meg a pénzüket?
3-as válaszoló
4-esnek:
Nem tudom, mi a foglalkozásod, de én nap mint nap találkozom azzal a problémával, hogy nem tudok valamit úgy elmagyarázni hozzá nem értő laikusnak, hogy azt jól megértse. És hidd el, ez nem azért van, mert át akarom verni!
Kérdezőnek:
A "humbug" a dologban az utóélete, meg a sok hülye konteós magyarázat. Maga a projekt nem humbug, az tényleg létrejött, a tornyot 1920-ban döntötték le, az egész telepet meg elárverezték a sok adósság miatt. Más sikertelen vállalkozás esetében is ez szokott történni. Egyébkén a Tesla olyan híres volt, hogy pusztán a neve is vonzotta a tőkét, ezért a berendezés megépítéséből nem következtethetünk arra, hogy volt neki szilárd elméleti alapja.
6-osnak:
Én olvastam nem túl régen Tesla életrajzokat, stb-ket, meg Tesla korabeli nyilatkozataiból néhányat. Ő maga írta, hogy kísérletileg igazolta, hogy lehetséges bármekkora elektromos energiát, a távolságtól gyakorlatilag függetlenül továbbítani vezeték nélkül, 95%-os hatásfokkal. (vagyis ő ezt a kísérleteiben végrahajtotta) Akkor most vagy ő nem mondott igazat, vagy utólag hamisították a nyilatkozatait, vagy pedig őneki tényleg sikerült ezt végrehajtania. A Wardenclyffe-i projektjéről meg csak annyit, hogy egy elég drága beruházás volt, a befektetők meg csak a tesla név miatt nem ugranak bele egy ekkora befektetésbe. De amúgy tudjuk, hogy az eredeti támogatója (Morgan) időközben szakított a Tesla projektjének finanszírozásával, s a későbbiekben Tesla nem talált megfelelő támogatókat, mert a befektetők nem látták biztos üzletnek a vállalkozást, mivel Marconi információtovábító rendszere ekkor már működőképes volt, és kezdett berobbanni a piacra. (de köszi a választ, szerintem ez egy nagyon érdekes téma, szeretnék többet megtudni róla :) )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!