A feladat így szól: "2 és 3 közé iktassunk 9 számot úgy, hogy a két megadott számmal együtt egy mértani sorozat első 11 tagját kapjuk." Tud valaki segíteni, hogy ezt hogyan kell megoldani?2017. szept. 27. 16:56
1/2 anonim válasza:
a1 = 2
a2 = 2 * q
a3 = 2 * q^2
a4 = 2 * q^3
.
.
.
a11 = 2 * q^10
Tudjuk, hogy a11 = 3, tehát
2 * q^10 = 3
q^10 = 1,5
q = tizedik gyök alatt 1,5
A többi a tied.
2/2 A kérdező kommentje:
Ez sokkal egyszerűbb, mint gondoltam :D Köszönöm szépen :D
2017. szept. 27. 17:11