Mértani sorozattal kapcsolatos feladat megoldása?

A feladat így szól: "2 és 3 közé iktassunk 9 számot úgy, hogy a két megadott számmal együtt egy mértani sorozat első 11 tagját kapjuk." Tud valaki segíteni, hogy ezt hogyan kell megoldani?

2017. szept. 27. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

a1 = 2

a2 = 2 * q

a3 = 2 * q^2

a4 = 2 * q^3

.

.

.

a11 = 2 * q^10

Tudjuk, hogy a11 = 3, tehát

2 * q^10 = 3

q^10 = 1,5

q = tizedik gyök alatt 1,5

A többi a tied.

2017. szept. 27. 16:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez sokkal egyszerűbb, mint gondoltam :D Köszönöm szépen :D
2017. szept. 27. 17:11