PeterPeterPeter3 kérdése:

Fizika 9. osztály mozgással kapcsolatos feladat, tudátok segíteni?


Sziasztok! Tudnátok segíteni a következő feladatban?

Két túrista egyszerre indul el egy 40 km hosszú úton. Az egyik óránként 2 km/h-val többet tesz meg mint a másik, ezért 1 órával hamarabb ér oda mint a másik. Mekkora a két túrista sebessége?

Eddig jutottam: s1=40 km, s2=40 km. t1=40/v, t2=40/v+2, v1=v, v2=v+2.

Köszi a segítséget :)



2017. szept. 21. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a kettő rendben:


t1=40/v

t2 = 40/(v+2)


Utána még hozzá kell venni, hogy: "ezért 1 órával hamarabb ér oda mint a másik"

Azaz t2+1=t1



40/(v+2) + 1 = 40/v


Ezt kell megoldani.


/*v(v+2)


40v + v(v+2) = 40(v+2)


40v + v(v+2) = 40v+80

v^2+2v-80=0


Az egyenelt megoldásai:

v=8, v=-10


v=-10 nyilván nem lehet.


Azaz v1=8, v2=10

Az egyik 5, a másik 4 óra alatt teszi meg az utat.

2017. szept. 21. 18:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2017. szept. 21. 18:50