Sziasztok! Tudnátok segíteni a következő feladatban?
Két túrista egyszerre indul el egy 40 km hosszú úton. Az egyik óránként 2 km/h-val többet tesz meg mint a másik, ezért 1 órával hamarabb ér oda mint a másik. Mekkora a két túrista sebessége?
Eddig jutottam: s1=40 km, s2=40 km. t1=40/v, t2=40/v+2, v1=v, v2=v+2.
Köszi a segítséget :)
2017. szept. 21. 18:32
1/2 anonim válasza:
Ez a kettő rendben:
t1=40/v
t2 = 40/(v+2)
Utána még hozzá kell venni, hogy: "ezért 1 órával hamarabb ér oda mint a másik"
Azaz t2+1=t1
40/(v+2) + 1 = 40/v
Ezt kell megoldani.
/*v(v+2)
40v + v(v+2) = 40(v+2)
40v + v(v+2) = 40v+80
v^2+2v-80=0
Az egyenelt megoldásai:
v=8, v=-10
v=-10 nyilván nem lehet.
Azaz v1=8, v2=10
Az egyik 5, a másik 4 óra alatt teszi meg az utat.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2017. szept. 21. 18:50