Fizikával kapcsolatos kérdés?


20N súlyú test 45m magasból szabadon esik. Mekkora test sebessége és mozgási energiája? Megoldás meg van adva(30 m/s és 900J) de nem tudom ,hogy lehetne oda eljutni ,így ha valaki levezetné nekem azt nagyon megköszönném.

Válaszokat előre is köszi.



2017. ápr. 20. 20:09
 1/2 anonim válasza:

A mozgási energia földre érkezéskor ugyanannyi mint az induláskori helyzeti. Helyzeti energia: m*g*h=2*10*45=900J

Sebessége pedig a mozgási energia képletéből átírod: 1/2m*v^2-->v=√2*g*h=√2*10*45=√900=30m/s

2017. ápr. 20. 21:10
 2/2 anonim válasza:
Az.
2017. ápr. 20. 22:36