20N súlyú test 45m magasból szabadon esik. Mekkora test sebessége és mozgási energiája? Megoldás meg van adva(30 m/s és 900J) de nem tudom ,hogy lehetne oda eljutni ,így ha valaki levezetné nekem azt nagyon megköszönném.
Válaszokat előre is köszi.
2017. ápr. 20. 20:09
1/2 anonim válasza:
A mozgási energia földre érkezéskor ugyanannyi mint az induláskori helyzeti. Helyzeti energia: m*g*h=2*10*45=900J
Sebessége pedig a mozgási energia képletéből átírod: 1/2m*v^2-->v=√2*g*h=√2*10*45=√900=30m/s