Csili22 kérdése:

A kérdésem fizikával kapcsolatos lenne, mégpedig az, hogy : Egy aoutó tömege 1000 kg, sebessége 72 km/h. Mekkora a lendülete? Ebben tudnátok a segítségemre lenni? ^^

2015. febr. 9. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is keresd meg a lendület kiszámításának a képletét.

Utána nézd meg, hogy rendelkezésedre áll-e az összes szükséges adat.

Ha igen, akkor végezd el a képletben szereplő műveletet.

2015. febr. 9. 19:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy ha ezt nem tudja a kérdező, akkor valószínűleg a mértékegységekkel sincs tisztában, szóval figyeljen, hogy minden SI mértékegységben legyen.
2015. febr. 9. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Így van, jogos a második hozzászólás!

(az első)

2015. febr. 9. 20:37
 4/6 Hominida ***** válasza:
A morgások annyiban jogosak, hogy a lendület alapképlete az I=m·v, enélkül a lendületről (inkább impulzusról) aligha eshetett szó. Mindemellett 1 m/s=3,6 km/h, 1000 kg · 20 m/s = 10000 kg·m/s.
2015. febr. 10. 21:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kielégítő válaszod Homilinda!:))
2015. febr. 13. 19:12
 6/6 A kérdező kommentje:
*Hominida:))
2015. febr. 13. 19:15