2015. febr. 9. 19:47
1/6 anonim válasza:
Először is keresd meg a lendület kiszámításának a képletét.
Utána nézd meg, hogy rendelkezésedre áll-e az összes szükséges adat.
Ha igen, akkor végezd el a képletben szereplő műveletet.
2/6 anonim válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy ha ezt nem tudja a kérdező, akkor valószínűleg a mértékegységekkel sincs tisztában, szóval figyeljen, hogy minden SI mértékegységben legyen.
3/6 anonim válasza:
Így van, jogos a második hozzászólás!
(az első)
4/6 Hominida válasza:
A morgások annyiban jogosak, hogy a lendület alapképlete az I=m·v, enélkül a lendületről (inkább impulzusról) aligha eshetett szó. Mindemellett 1 m/s=3,6 km/h, 1000 kg · 20 m/s = 10000 kg·m/s.
5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kielégítő válaszod Homilinda!:))
2015. febr. 13. 19:12
6/6 A kérdező kommentje:
*Hominida:))
2015. febr. 13. 19:15