Egy termék piacán a piaci kínálat és kereslet a következőképpen alakul:
Qs=P-3000 és QD= 12 000 – 2P
Mennyi lesz az egysúlyi mennyiség és az egyensúlyi ár?
2017. szept. 23. 20:15
1/5 anonim válasza:
Ott egyensúlyi az ár, ahol Qs= Qd. Tehát p-3000=12000-p
Ebből egyenletrendezés után p=7500. Ez az egyensúlyi ár.
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) és az egyensúlyi mennyiség mennyi lett?:/
2017. szept. 23. 22:03
3/5 anonim válasza:
P-3000=12000-2P egyenlet megoldva P=5000 ez az egyensúlyi ár.
Egyensúlyi mennyiség Qs=Qd=5000-3000=12000-2*5000=2000.
Az első elszámolta, de az elvet jól leírta.
4/5 anonim válasza:
Bocsánat! Az első nem elszámolta hanem elírta a feladatot. De az elírt feladatot jól oldotta meg.
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!:)
2017. szept. 24. 22:48