4szer dobunk egy dobókockával.Az összes lehetőség közü(egy lehetőség pl.: 3,4,1,6)hányban van hatos?2017. szept. 22. 08:19
1/4 anonim válasza:
Az összes lehetőség ugye 6*6*6*6. Ebből lehet olyanm hogy csak az egyik helyen lesz 6-os, ebből nyilván 4db. Lehet olyan hogy 2 helyen lesz 6-os, ez 4 alatt a 2, tehát 6. Utána 3 helyen lesz 6-os, ez megint 4 db és végül mind 6-os, ez 1. Összesen tehát 4+6+4+1, azaz 15 lehetőség.
2/4 anonim válasza:
Összes lehetőség: 6*6*6*6=1296
Hányban nincs 6-os?
Amikor minden dobás 1-5-ig van:
5*5*5*5=625
Tehát, amikor van legalább egy 6-os az a kettő különbsége:
1296-625
3/4 anonim válasza:
Igen, az elsőben ott van a hiba, hogy nem vette figyelembe, hogy pl. ha csak az egyik hatos, akkor azonkívül, hogy az 4 helyen helyezkedhet el, mindegyik esetben még 5^3 lehetőség van.
Tehát, hogy az első jó legyen: 4*5^3 + 6*5^2 + 4*5^1 + 1*5^0 = 671 = 1296 - 625.
4/4 anonim válasza:
1. vagyok. Valóban. Köszönöm a javítást!