4szer dobunk egy dobókockával.Az összes lehetőség közü(egy lehetőség pl.: 3,4,1,6)hányban van hatos?

2017. szept. 22. 08:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az összes lehetőség ugye 6*6*6*6. Ebből lehet olyanm hogy csak az egyik helyen lesz 6-os, ebből nyilván 4db. Lehet olyan hogy 2 helyen lesz 6-os, ez 4 alatt a 2, tehát 6. Utána 3 helyen lesz 6-os, ez megint 4 db és végül mind 6-os, ez 1. Összesen tehát 4+6+4+1, azaz 15 lehetőség.
2017. szept. 22. 08:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Összes lehetőség: 6*6*6*6=1296

Hányban nincs 6-os?

Amikor minden dobás 1-5-ig van:

5*5*5*5=625


Tehát, amikor van legalább egy 6-os az a kettő különbsége:

1296-625

2017. szept. 22. 09:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, az elsőben ott van a hiba, hogy nem vette figyelembe, hogy pl. ha csak az egyik hatos, akkor azonkívül, hogy az 4 helyen helyezkedhet el, mindegyik esetben még 5^3 lehetőség van.

Tehát, hogy az első jó legyen: 4*5^3 + 6*5^2 + 4*5^1 + 1*5^0 = 671 = 1296 - 625.

2017. szept. 22. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Valóban. Köszönöm a javítást!
2017. szept. 23. 20:21