2017. szept. 21. 16:53
1/5 A kérdező kommentje:
A kérdés hogy mennyi a q?
2017. szept. 21. 17:13
2/5 anonim válasza:
b=c*q, a=c*q^2
19b-15c=6a
19*(c*q)-15c=6*c*q^2
c-vel leosztva (mivel c a háromszög oldala, ezért c>0)
19q-15=6q^2
Ezt a másodfokú egyenletet kell megoldani:
0 = 6q^2-19q+15
Ennek a megoldása:
q1=5/3, q2=3/2
A háromszög oldalai:
c, 5/3*c, 25/9*c
vagy
c, 3/2*c, 9/4*c
Háromszögre teljesülnie kell a háromszög egyenlőtlenségnek, vagyis
c+b>a
A 2. esetre ez nem teljesül.
Tehát q=5/3
3/5 A kérdező kommentje:
Nem a második a jó? Mert c +5/3c az csak 24/9c és ez kevesebb. A másiknál meg c+3/2c az 10/4c és ez a jó. Vagy nem?
2017. szept. 21. 18:18
4/5 anonim válasza:
Na akkor újraszámolom:
1) c, 5/3*c, 25/9*c
c+5/3c = 8/3c = 24/9 c < 25/9c
2) c, 3/2*c, 9/4*c
c+3/2c = 5/2c=10/4c>9/4c
1-es nem teljesíti a háromszögegyenlőtlenséget, a 2-es igen.
Tehát csak a q=3/2 jó.
5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi. Ment a zöld pacsi
2017. szept. 21. 18:44