6 feladat van, de csak kettőre kérek segítséget, hogy tudjam majd a többit megoldani önállóan:
(a7+a9):2
(a7+a8+a12+a13):4
2017. szept. 19. 18:54
1/2 anonim válasza:
Ez izgi! :-)
a7 = a1 + 6d
a9 = a1 + 8d
(a7+a9):2 = (a1+6d+a1+8d):2 = (2a1+14d):2 = a1+7d = a8
.
Ennek alapján csináld meg a következőt!
2/2 A kérdező kommentje:
Juj, akkor jól csináltam csak elbizonytalanodtam. Köszönöm :)
2017. szept. 19. 19:00