MATEK: Mivel egyenlők az (an) számtani sorozatban az alábbi kifejezések?


6 feladat van, de csak kettőre kérek segítséget, hogy tudjam majd a többit megoldani önállóan:

(a7+a9):2


(a7+a8+a12+a13):4



2017. szept. 19. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez izgi! :-)

a7 = a1 + 6d

a9 = a1 + 8d

(a7+a9):2 = (a1+6d+a1+8d):2 = (2a1+14d):2 = a1+7d = a8

.

Ennek alapján csináld meg a következőt!

2017. szept. 19. 18:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Juj, akkor jól csináltam csak elbizonytalanodtam. Köszönöm :)
2017. szept. 19. 19:00