Matematika, hazi segitene valaki?


Olld meg a behelyettesitesi modszerrel az egyenletrendszereket: {x=2

3x+2y=9

Nem tudom hogy kezdjem, csak ezt azt egyet behelyetesitene nekem valaki?


2010. máj. 26. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Az x helyére beírod a kettőt. Mit nem értesz rajta?:)
2010. máj. 26. 21:50
 2/10 anonim ***** válasza:

3*2+2y=9

6+2y=9

2y=3

y=1,5

2010. máj. 26. 21:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
3*2+2x=9 az annyi mint 6+2x=9 akkor a 9ből kivonjuk a 6ot az annyi mint 2x=3 3at osszuk 2vel az annyi mint x=3/2 ú de okos vagyok... :D
2010. máj. 26. 21:53
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

utolsó:

már más is okos volt :(

2010. máj. 26. 21:55
 5/10 A kérdező kommentje:
halasan koszonom...ebben az oraban mar nem fog az agyam.....ilyenkor meg a legkonnyebb peldakat sem ertem
2010. máj. 26. 21:57
 6/10 A kérdező kommentje:

es ebben az esetben : {x=-y+1

2x-y=3

2010. máj. 26. 22:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2*(-y+1)-y=3

-2y+2-y=3

-3y=1

y=-1/3

y=-0,33

2010. máj. 26. 22:14
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Hányadikos példát oldok meg már másodjára?:)
2010. máj. 26. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
9.re tippelek :P
2010. máj. 26. 22:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez hetedikes. Pont ma vettük a suliba. :)
2010. máj. 27. 16:09