Hány százalékkal változik egy 1000 Ft-os áru ára, ha először 8%-kal növelik, majd 8%-kal csökkentik az árát?

Valaki segítene?!

2017. szept. 13. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

először az áru 100%-a 100 Forint, és 108%-ra növeljük, ekkor az ára 1000*1,08 = 1080 forint lesz.


Ekkor az áru 100%-a már 1080 forint. és 8-cal csökken, tehát 92% lesz: 1080 * 0,92 = 993,6 Ft.


Kicsit másképp:


100% 1000Ft

1% 10Ft

108% 1080Ft


100% 1080Ft

1% 108Ft

92% 993,6 Ft.

2017. szept. 13. 15:37
 2/2 anonim ***** válasza:

növelés: 1000*1,08 = 1080

csökkentés: 1080-1080*0,08=993,6

2017. szept. 13. 15:37