Valaki segítene?!2017. szept. 13. 15:34
1/2 anonim válasza:
először az áru 100%-a 100 Forint, és 108%-ra növeljük, ekkor az ára 1000*1,08 = 1080 forint lesz.
Ekkor az áru 100%-a már 1080 forint. és 8-cal csökken, tehát 92% lesz: 1080 * 0,92 = 993,6 Ft.
Kicsit másképp:
100% 1000Ft
1% 10Ft
108% 1080Ft
100% 1080Ft
1% 108Ft
92% 993,6 Ft.
2/2 anonim válasza:
növelés: 1000*1,08 = 1080
csökkentés: 1080-1080*0,08=993,6