Ha egy cső atmerojet 2 cmrol 3cmre csökkentik, akkor mennyivel változik meg a folyadék sebessége a szűkületkor?


En 1,5ot mondtam, de 1,25. Atlagolni kell vagy csak hülye vagyok?

Es ha mar itt vagyok, lenne egy másik kérdésem. Miért nagyfeszultsegen viszik az áramot, ha P=UI, vagy U^2*R. Ugyanúgy melegszik, mintha az I lenne nagy, képletek szerint.



2017. ápr. 28. 23:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Hopp, az 3rol2re csokkentes
2017. ápr. 28. 23:15
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kontinuitási egyenletet nézünk, és egy áramcsőről beszélünk, akkor tudjuk, hogy a cső sugarának négyzete egyenesen arányos a cső keresztmetszetével.


R^2 ~ q


Az áramcső mentén a keresztmetszeten átfolyó víz (átlag)sebessége, fordítottan arányos az áramcső keresztmetszetével, vagyis szorzatuk állandó.


Ezen meggondolások mellett igaz lesz az alábbi aránypár:


v2 = v1 · (3/2)^2


v2 = 2,25·v1


De mivel változásra kíváncsi ezért


Δv = 1,25

2017. ápr. 28. 23:27
 3/7 anonim ***** válasza:

2.25 lesz az. 3/2 a négyzeten.

A villanytant is még kicsit eröltesd.

Kevered a fogyasztót a vezetékkel.

2017. ápr. 28. 23:30
 4/7 A kérdező kommentje:
De hat a vezeto is fogyasztó, ha van ellenállása, nem?
2017. ápr. 28. 23:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Vezetek*
2017. ápr. 28. 23:41
 6/7 anonim ***** válasza:

A Δv valóban 1,25, #3 amire te gondolsz az az, hogy a szűkítés utáni sebesség 2,25-szöröse lesz a szűkítés előttinek.


P=U*I, ha az U-t megnöveljük és azonos P teljesítményre van szükségünk akkor ebből az fog adódni, hogy az I lecsökken. A melegedés pedig kizárólag az I áramtól függ. Az U^2*R képlet is jó, csak itt az U nem a fő feszültség, hanem ami a vezetéken is, ÉS mivel kisebb áramot küldünk át a vezetéken, emiatt az U rajta esett feszültség is kisebb lesz.

2017. ápr. 29. 08:28
 7/7 anonim ***** válasza:
*Jav.: ...hanem ami a vezetéken esik...
2017. ápr. 29. 08:29