Fizika "TÉTELEKBEN" valaki, segíteni?


Az van hogy nálunk minden évvégén kikell dolgozni az egész éves tananyagot és nagy felelés lesz és egy csomó fogalmat megse beszéltünk lese irtunk és foggalmam sincs mik ezek neten normálisan rövidebben érthetőbben leirva nem találom. Valamint a fizika tanárunk semmilye módon nem akar ezekben segíteni. (csak azért nem lett mág kirugva mert nincs más a helyére:D)

Ezek lennének:

Törvények :

-Boyler Mariotte törvénye

-Gay lussac I/II törvénye

-Eggyesített gáztörvény

-gáz állapot egyenlete


na és a jelenségek ismertetése amikről halvány lila gözöm sincs a leginkább:

-Elektromos töltés anyagszerkezeti magyarázata

-szilárd testek hőtágulása

-folyadék hőtágulása


Nagyon nagyon megköszönném ha valaki bármelyikbe is tudna segíteni.



2016. máj. 10. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

"(csak azért nem lett mág kirugva mert nincs más a helyére:D)"


Van ám olyan is, hogy TANKÖNYV. Nem tudom ismerős-e.

2016. máj. 10. 09:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiveszed a könyvtárból Holics László: Fizika c. könyvet. Abban részletesen megtalálsz mindent.
2016. máj. 10. 10:15
 3/7 A kérdező kommentje:
bocsánat azt elfelejtettem leírni hogy nincsen tankönyvünk :) a tanár kb. azt mondta oldja meg mindenki úgy ahogy tudja.
2016. máj. 10. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát persze!

No de ha mégis így van, irány a könyvtár.

Uppsz van internet is!

[link]

2016. máj. 10. 11:39
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen !:)
2016. máj. 10. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Boyler Mariotte törvénye?

Mi van, Boyle úr magyarosította a nevét? :-))

2016. máj. 11. 10:28
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

Holics-féle fizikakönyvet én is melegen ajánlom. Kicsit pontosítok, mert nem sikerült jól leírni:

-Boyle-Mariotte-törvény (\Delta T=0, izoterm állapotváltozás, p_1V_1=p_2V_2) Két ember volt, Robert Boyle és Edme Mariotte.

- Gay-Lussac I. törvénye (\Delta p=0, \frac{V_1}{T_1}=\frac{V_2}{T_2}, izobár állapotváltozás) Ő egy ember, Joseph Louis Gay-Lussac.

- Gay-Lussac II. törvénye (\Delta V=0, izochor állapotváltozás, \frac{p_1}{T_1}=\frac{p_2}{T_2})

- Egyesített gáztörvény (levezethető az előző háromból, \frac{p_1V_1}{T_1}=\frac{p_2V_2}{T_2})

- Ideális gáz állapotegyenlete (egyesített gáztörvényből részeskeszám alapján kapható, pV=nRT)

2016. máj. 11. 20:19