Aki otthon van az ADDÍCIÓS TÉTELekben (sin Ł+ß stb. ) Valaki aki érti tudna segíteni legyenszíves?


Matematika 11. osztály

Nemrég tanultuk az addíciós tételeket, és kaptunk házi feladatot, és ha nincs kész 1es, és hát az nem nagyon hiányzik :/

szóval aki ezt érti és van egy kis ideje, le tudná vezetni? :)


sin 2190= ?

cos 4260= ?

tg 125= ?

ctg 125= ?

cos 150 + sin 150= ?

tg 390= ?

ctg 390= ?


nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!! :)



2015. febr. 5. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Addiciós tétellel pl így lehet megoldani:

sin2190=sin(6*360+30)=

sin360*cos30+cos360*sin30=0*(gyö3/2)+1*1/2=

0+1/2=1/2

2015. febr. 5. 15:56
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a gyors kommentet :)

de egy észrevétel. ugye 6x meg kellett a 360-at szorozni, most én nem látom át rendesen vagy az lemaradt a végére?

2015. febr. 5. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

mert ha 360 foknál 0 akkor k*360foknál is 0. k a periódus

k eleme az egésznek.

2015. febr. 5. 16:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
illetve a k az nem periódus a telje körök számát jelenti.
2015. febr. 5. 16:20
 5/9 A kérdező kommentje:
igazad van! na mostmár kezdem kapisgálni :D
2015. febr. 5. 16:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

cos 4260 fok.

Ehhez nem kell addíciós tétel. 4260 fok=12*360 - 60 fok.

Tehát cos (4260 fok) = cos(60 fok)=1/2.

Itt látom:

[link]

(Beíráskor a 4260 rögtön eltűnik, és 300 fok van ott helyette.)

2015. febr. 5. 16:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az alapokat sem ártana jobban megérteni! Egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

2015. febr. 5. 16:28
 8/9 A kérdező kommentje:
na már szinte meg is csináltam mindet, csak a tg 125, meg a ctg 125 az amihez nem tudok hozzákezdeni. kérhetek ebben is egy kis segítséget? :)
2015. febr. 5. 16:29
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

125 fok valóban nem nevezetes szög. Számológéppel tudod számolni.

Lehet, hogy 135 fok lett volna a kérdés (90+45)?

2015. febr. 5. 17:14