(x^2+x+1)+(x^2+x+2)=62014. szept. 13. 23:55
1/7 anonim válasza:
rendezni kell 0-ra
2*x^2+2*x-3=0
beírod a megoldóképletbe, kijön a két megoldás.
2/7 anonim válasza:
ez simán a közoktatás/házi feladatba kéne raknod legközelebb :D nem az alkalmazott tudományokba
egy kis segítség a másodfokú egyenletekhez
3/7 A kérdező kommentje:
hát bocsi de ezt így nem értem
2014. szept. 14. 01:10
4/7 A kérdező kommentje:
elrontottam... ezt az egyenletet kéne megoldani :( (x^2+x+1)(x^2+x+2)=6
2014. szept. 14. 01:17
6/7 anonim válasza:
Akkor ez nem másodfokú, sajnos.
Amúgy y = x^2 + x + 1-et helyettesítve:
y*(y + 1) = 6,
ami már másodfokú és meg tudod oldani. Amúgy ránézésre 2 és -3 a megoldások. Ezt helyettesíted y definíciójába:
2 = x^2 + x + 1,
-3 = x^2 + x + 1.
A két egyenlet 4 megoldása lesz megoldása az eredeti egyenletnek.
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindannyiótoknak :) és igen valahogy így kellett átalakítani
2014. szept. 14. 08:22