Van itt olyan aki otthon van a másodfokú egyenletek világában?

(x^2+x+1)+(x^2+x+2)=6
2014. szept. 13. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:

rendezni kell 0-ra

2*x^2+2*x-3=0

beírod a megoldóképletbe, kijön a két megoldás.

2014. szept. 14. 00:11
 2/7 anonim ***** válasza:

ez simán a közoktatás/házi feladatba kéne raknod legközelebb :D nem az alkalmazott tudományokba

egy kis segítség a másodfokú egyenletekhez

https://www.youtube.com/watch?v=2J4_yleVDdM

2014. szept. 14. 00:39
 3/7 A kérdező kommentje:
hát bocsi de ezt így nem értem
2014. szept. 14. 01:10
 4/7 A kérdező kommentje:
elrontottam... ezt az egyenletet kéne megoldani :( (x^2+x+1)(x^2+x+2)=6
2014. szept. 14. 01:17
 5/7 anonim ***** válasza:
2014. szept. 14. 05:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor ez nem másodfokú, sajnos.


Amúgy y = x^2 + x + 1-et helyettesítve:

y*(y + 1) = 6,

ami már másodfokú és meg tudod oldani. Amúgy ránézésre 2 és -3 a megoldások. Ezt helyettesíted y definíciójába:

2 = x^2 + x + 1,

-3 = x^2 + x + 1.

A két egyenlet 4 megoldása lesz megoldása az eredeti egyenletnek.

2014. szept. 14. 07:50
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindannyiótoknak :) és igen valahogy így kellett átalakítani
2014. szept. 14. 08:22