Egy urnában 3 golyót helyeztünk el, a golyók 1-től 3-ig számozottak. Húzzuk ki egymás után az összes golyót. Mekkora annak a valószínűsége, hogy legalább az egyik golyót annyiadikra húztuk ki amennyi a sorszáma?


2017. szept. 9. 19:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 3!=6-féleképpen lehet kihúzni a golyókat, ebből 2*1*1=2 esetben nem teljesül a feltétel, így 6-2=4 esetben igen, tehát a valószínűség 4/6=2/3=~0,6667=66,67%.
2017. szept. 9. 19:46