Megtudná valaki oldani az alábbi feladatokat? Egy szabályos dobókockát négyszer egymás után feldobunk. Mennyi a valószínűsége, hogy a dobott számok között pontosan két páros szerepel?


2017. máj. 13. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
összes: 6*6*6*6 = 6^4 ; kedvező: csak 2-es ; csak 4-es ; csak 6-os ezen esetekben 6+6+6 = 18 eset továbbá 2-es 4-essel ; 2-es 6-ossal stb. párosítások 6*6 az-az 36 kedvező eset tehát összesen kedvező esetek száma : 18+36 = 54 ; P=kedvező/összes = 54/6^4 = 1/24 = 0,041667
2017. máj. 13. 17:38
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)


Esetleg tudtok segíteni a maradék két feladat megoldásában is?


Egy kockát feldobva páros dobás esetén a dobott számnak megfelelő pénzt nyerjük, páratlan dobás esetén a dobott számnak megfelelő pénzt veszítjük. Jelölje ξ a nyeremény összegét. Határozza meg ξ eloszlásfüggvényét, várható értékét és szórását.



A felnőtt korú munkaképes lakosság 1/5 része beszél idegen nyelven. Az idegen nyelven nem beszélők 2,5%-a, az idegen nyelvet beszélők 1%-a munkanélküli egy adott időpontban. Egy véletlenszerűen kiválasztott ember nem munkanélküli. Mekkora a valószínűsége annak, hogy beszél idegen nyelvet?

2017. máj. 13. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen rossz az első.

Addig oké, hogy az összes eset 6^4.

Ha két páros van, akkor két páratlan is.

Először is a paritás szerint (4 alatt a 2)-féle elrendezés van, ami 6.

Ezután "feltöltjük" az egyes helyeket, mindegyik helyre 3-féleképpen dobhatunk, így 3^4=81 eset van.

E kettő szorzata 6*81=486


A valószínűség tehát: 486/6^4=0,375

2017. máj. 14. 01:19
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 jól mondja !


Ez egy visszatevéses mintavételezés


annak a valószínűsége, hogy 1 húzásból páros legyen p = 3/6


Annak a valószínűsége, hogy k darab páros lesz:


P(X = k) = (4 alatt a k) * p^k*(1-p)^k


P(pontosan 2 páros) = (4 alatt a 2) * 0.5^2 * 0.5^2 = 0.375

2017. máj. 14. 08:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Előbb rosszul írtam

Ez a helyes:

P(X = k) = (4 alatt a k) * p^k*(1-p)^(4 - k)

2017. máj. 14. 08:49