Ezeket hogyan kell megoldani? (matek)


3-masból a d) és e) valamint az 5-ösből az a) kellene.


[link]


[link]



2017. szept. 7. 18:38
 1/6 A kérdező kommentje:

ITT A JÓ LINK:


[link]

[link]

2017. szept. 7. 18:42
 2/6 anonim ***** válasza:

nem yrom le az összeset de lényegében ezt kell alkalmaznod: xgyökalatt(y)*xgyökalatt(Z)=xgyökalatt(y+z)

ugyan ez osztásnál csak ott kivonni kell. fontos: atörtvonal lényegében osztást jelöl.

nem azonos gyöknél pedig a számokat hatvány alakba kell felirnod pl 2 ből csinálsz gyökalatt 4 et stb

2017. szept. 7. 18:52
 3/6 A kérdező kommentje:
és a hármas d? ott gyök alatt gyök van
2017. szept. 7. 19:02
 4/6 anonim ***** válasza:
n√(m√x) = (n*m)√x
2017. szept. 7. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:

De erre rájöhetsz magadtól is:


3√12 = 12^(1/3)

3√12^(1/3) = 12^(1/9)


Ha visszaírod, akkor kijön, hogy:

9√12


És ebből már ki tudod találni, hogy milyen műveletet kellett elvégezni, hogy ezt kapd.

2017. szept. 7. 20:01
 6/6 tatyesz ***** válasza:

" xgyökalatt(y)*xgyökalatt(Z)=xgyökalatt(y+z)

ugyan ez osztásnál csak ott kivonni kell"


Ezt ne hidd el. Helyesen:


x√(y)*x√(z)=x√(y*z)


x√(y)/x√(z)=x√(y/z)

2017. szept. 8. 08:34