BokJoo kérdése:

Hogyan kell megoldani ezeket a matek, kétismeretlenes példákat?


1) x+2y+3xy=11

2x-y+2xy=7


2) 4(x+y)= 5xy-10

x(y-2)=x(x-1)-1



2017. aug. 20. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Kifejezed x-t vagy y-t az egyik egyenletből, majd beírod a másikba és megoldod, majd ellenőrzöd a megoldásokat.
2017. aug. 20. 12:06
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt tudom sajnos, de így sem megy... esteleg le tudod nekem vezetni?
2017. aug. 20. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az nem megy, hogy kifejezd; a mádosiknál könnyű dolgod van, mivel a második egyenletből y könnyen kifejezhető: y=(x*(x-1)-1)/x +2, viszont meg kell nézni azt az esetet, hogy mi van olyankor, hogyha x=0.


Az elsőnél valamelyikből kiemelünk y-t, én az elsőt választom:


y*(2+3x)+x=11, ebből könnyenkifejezhető y, viszont itt is meg kell nézni, hogy mi van akkor, hogyha 2+3x=0, vagyis ha x=-2/3.

2017. aug. 20. 12:27
 4/5 anonim válasza:
100%
Ezt könnyű megoldai een mit nem értesz ?? most őszintén...
2017. aug. 22. 23:36
 5/5 anonim válasza:
100%
Előző vagyok! bocsi megoldani* amugy ird le hogy ebből mi az amit nem értesz segítek vagy irj nyugodtan privátban! :)
2017. aug. 22. 23:38