1) x+2y+3xy=11
2x-y+2xy=7
2) 4(x+y)= 5xy-10
x(y-2)=x(x-1)-1
2017. aug. 20. 12:03
1/5 anonim válasza:
Kifejezed x-t vagy y-t az egyik egyenletből, majd beírod a másikba és megoldod, majd ellenőrzöd a megoldásokat.
2/5 A kérdező kommentje:
Ezt tudom sajnos, de így sem megy... esteleg le tudod nekem vezetni?
2017. aug. 20. 12:20
3/5 anonim válasza:
Gondolom az nem megy, hogy kifejezd; a mádosiknál könnyű dolgod van, mivel a második egyenletből y könnyen kifejezhető: y=(x*(x-1)-1)/x +2, viszont meg kell nézni azt az esetet, hogy mi van olyankor, hogyha x=0.
Az elsőnél valamelyikből kiemelünk y-t, én az elsőt választom:
y*(2+3x)+x=11, ebből könnyenkifejezhető y, viszont itt is meg kell nézni, hogy mi van akkor, hogyha 2+3x=0, vagyis ha x=-2/3.
4/5 anonim válasza:
Ezt könnyű megoldai een mit nem értesz ?? most őszintén...
5/5 anonim válasza:
Előző vagyok! bocsi megoldani* amugy ird le hogy ebből mi az amit nem értesz segítek vagy irj nyugodtan privátban! :)