Valaki legyszi elmagyaraza ezeket a fizika peldakat? 1022,1023,1027

Koszi!!

2017. máj. 29. 17:26
 1/2 A kérdező kommentje:
2017. máj. 29. 17:29
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1023:

A két kondenzátort sorosan kapcsolva az eredő kapacitás:

C_e=(C_1C_2)/(C_1+C_2)=14/9 mikroF

Q=CU

U=Q/C=4/(14/9)=18/7 V

2017. máj. 29. 18:32