Koszi!!2017. máj. 29. 17:26
2/2 anonim válasza:
1023:
A két kondenzátort sorosan kapcsolva az eredő kapacitás:
C_e=(C_1C_2)/(C_1+C_2)=14/9 mikroF
Q=CU
U=Q/C=4/(14/9)=18/7 V