Indirekt bizonyítás: √2 +1?

Azt értem hogyan kell bebizonyítani √2-vel, de hova írjam a +1et ha az nincs a gyök alatt? Köszi előre is!

2017. szept. 5. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
De mit kellene bizonyítani?
2017. szept. 5. 22:30
 2/5 Tom Benko ***** válasza:
Gondolom, az irracionalitását kell bizonyítani. Írd a másik oldalra.
2017. szept. 6. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel x esetünkbe gyök2 irracionális bármilyen +C szám is irracionális
2017. szept. 6. 20:13
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
@3: Gondolom ezt a tételt akarják előkészíteni a kérdéssel, szóval jelen esetben ez nem jó bizonyítás.
2017. szept. 6. 22:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Tegyük föl, hogy √2+1=r , ahol r racionális.

Ekkor √2=r-1=q, ahol q is racionális, mivel a kivonás zárt a racionális számokra nézve. Tehát √2+1 akkor és csak akkor racionális, ha √2 racionális. Ezt meg már ismered, mint írtad.

2017. szept. 7. 12:43