Ezt az egyenletet levezetnetek ellenőrzéssel együtt? Nem jön ki.

2[3(4-x)-2(3+2x)-2]=44

2017. szept. 5. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
2017. szept. 5. 16:13
 2/3 A kérdező kommentje:
Én ebből nem megyek ki, de koszi xd
2017. szept. 5. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Felbontod a zarojeleket.

6(4-x)-4(3+2x)-4=44

Ismét

24-6x-12-8x-4=44

Összevonsz

8-14x=44

Tádám:

X=-36/14

2017. szept. 5. 19:27