egy számtani sorozat ötödik tagja 21 hatodig tagja 33 határozza meg a sorozat első elemét és differenciáját
...azt értem hogy a d 12 lesz de hogy határozzam meg az első elemet?
2017. jún. 21. 09:55
1/1 anonim válasza:
egyik láda:x
másik láda: 90-x
köztük a százalékos összefüggés
0,25*x=(90-x)*0,2
ezt kell megoldani.
a5=21
d=12
a5=a1+4d
21=a1+4*12
21=a1+48
a1=-27