Két ládában együtt 90 kg alma van mennyi alma van az egyes ládákban ha tudjuk hogy az első ládában lévő almák 25%-a ugyan annyi mint a második ládában lévő almák 20%-a?


egy számtani sorozat ötödik tagja 21 hatodig tagja 33 határozza meg a sorozat első elemét és differenciáját


...azt értem hogy a d 12 lesz de hogy határozzam meg az első elemet?


2017. jún. 21. 09:55
 1/1 anonim ***** válasza:

egyik láda:x

másik láda: 90-x

köztük a százalékos összefüggés

0,25*x=(90-x)*0,2

ezt kell megoldani.

a5=21

d=12

a5=a1+4d

21=a1+4*12

21=a1+48

a1=-27

2017. jún. 21. 14:36