Egy téglalap egyik oldala 4 cm, az átlója 6 cm. Határozzuk
meg a téglalap kerületét és területét!
2017. aug. 17. 20:33
1/7 anonim válasza:
f négyzet * y négyzet = w négyzet
3/7 anonim válasza:
Hogy értsd is; mivel a téglalap minden szöge derékszög, ezért az átló két derékszögűháromszögre vágja a téglalapot, ahol az átfogó hossza 6 cm, az egyik befogó hossza 4 cm. Ha a másik befogó hossza x, akkor Pitagorasz tétele szerint:
4^2 + x^2 = 6^2, ennek megoldása x=5 lesz, tehát a derékszögű háromszög másik befogója, így a téglalap másik oldala 5 cm hosszú.
A kerület kiszámítása innen talán már menni fog.
4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. aug. 17. 20:45
5/7 tatyesz válasza:
#3 4^2 + x^2 = 6^2 ennek a megoldása hogy jön ki 5-re?
4^2 + x^2 = 6^2
16 + x^2 = 36 /-16
x^2 = 20 /√
x = 4,47
7/7 anonim válasza:
Igen, 5-re kell kerekíteni, mindenképp, logikailag már nem lenne helyes ha mindkét oldalnak megegyező hosszúsága lenne. Hülye egy feladat, én ezen akadtam meg.