Egy téglalap egyik oldala 4 cm, az átlója 6 cm. Határozzuk

meg a téglalap kerületét és területét!



2017. aug. 17. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
f négyzet * y négyzet = w négyzet
2017. aug. 17. 20:36
 2/7 anonim válasza:
26%
Igen, ez az!
2017. aug. 17. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Hogy értsd is; mivel a téglalap minden szöge derékszög, ezért az átló két derékszögűháromszögre vágja a téglalapot, ahol az átfogó hossza 6 cm, az egyik befogó hossza 4 cm. Ha a másik befogó hossza x, akkor Pitagorasz tétele szerint:


4^2 + x^2 = 6^2, ennek megoldása x=5 lesz, tehát a derékszögű háromszög másik befogója, így a téglalap másik oldala 5 cm hosszú.


A kerület kiszámítása innen talán már menni fog.

2017. aug. 17. 20:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. aug. 17. 20:45
 5/7 tatyesz ***** válasza:
100%

#3 4^2 + x^2 = 6^2 ennek a megoldása hogy jön ki 5-re?


4^2 + x^2 = 6^2

16 + x^2 = 36 /-16

x^2 = 20 /√

x = 4,47

2017. aug. 18. 08:32
 6/7 anonim válasza:
3%
Kerekített.
2017. aug. 18. 09:01
 7/7 anonim válasza:
Igen, 5-re kell kerekíteni, mindenképp, logikailag már nem lenne helyes ha mindkét oldalnak megegyező hosszúsága lenne. Hülye egy feladat, én ezen akadtam meg.
2020. máj. 22. 11:22