Mi ennek a 2 matekfeladatnak a megoldása?


1.,Mennyi 100%-os kénsavat kell hozzáönteni 5 g 80 %-os kénsavhoz hogy 95%-osat kapjunk?

2.,Egy téglalap egyik oldala 15.2 m, a másik ennek 1,2-szerese. Egyik oldalát 25%-al növeljük. Hány %-al kell csökkenteni a másikat hogy ne változzon a területe?


2010. máj. 24. 08:14
 1/4 anonim válasza:

Táblázattal egyszerű: felírod az adatokat

% g

I 1 x x

II 0,8 5 0,8×5

elegy 0,95 x+5 (x+5)×0,95


Ebből:

(x+5)×0,95=x+0,8×5

2010. máj. 24. 15:10
 2/4 anonim válasza:

Előző:


Így kusza:


Szóval a táblázat:

II. kénsav (80%-os): ennek koncentrációja(1. oszlop) 0,8, ebből van (2.oszlop) 5g. Ezt összeszorozva: 0,8×5=4 eza táblázat utolsó oszlopa

I. kénsav: 1.oszlop: 1 (koncentráció, mivel 100%-os), 2. oszlop x (gramm), 3. oszlop: 1×x=x


Elegy: 1. oszlop: 0,95, 2.oszlop: x+5 (mivel összeadod a két kénsav mennyiségét), 3. oszlop: 0,95(x+5).


Az utolsó oszlop adataira írod fel az egyenletet.

2010. máj. 24. 15:16
 3/4 anonim válasza:

Téglalapos:

Kiszámolod a téglalap T-ét: 277,248m

Egyik oldalnak veszed az 1,25-szeresét: 15,2-nek ez 19 m.


T=277,248=19×b


kiszámolod a b-t -> 14,592m


14,592/18,24 (ez az eredeti oldal)=0,8 ->tehát 20%-kal csökkented.


Vagy megnézed a régi és az új oldal különbségét, majd ezt elosztod a régi oldallal, akkor 0,2 lesz az eredmény. Ami szintén a 20%-os mutatja.

2010. máj. 24. 15:22
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2010. máj. 25. 14:46