Dauvid kérdése:

Egy 20g tömegű 700m/s sebességű lövedék 35 cm mélyen fúródott egy fatörzsbe. Ha feltételezzük, hogy mozgása egyenletesen lassuló volt, akkor mennyi idő alatt állt meg a fában? Mekkora volt a gyorsulása? Mekkora erő fékezte a mozgását?

Hali! Levezetné ezt nekem valaki? Megoldottam én is, de nem vagyok benne biztos, hogy jól csináltam, sajnos a könyvben nincs benne a megoldás. Köszi előre is!

2017. jún. 26. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Többféleképpen lehet, mutatok 2-t:


1.


s=(v_0+v)/2*t

0.35=(700+0)/2*t

0.35=350t

t=0.001 s

v=v_0-a*t

0=700-a*0.001

700=0.001a

a=700000 m/s^2

F=m*a=700000*0.02=14000 N


2.

m*v^2/2=W=F*s

0.02*700^2/2=F*0.35

4900=F*0.35

F=14000 N

Ebből lehet gyorsulást számolni:

F=ma

a=F/m=14000/0.02=700000 m/s^2

v=v_0-a*t

0=700-700000t

t=0.001 s

2017. jún. 26. 19:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jött ki, köszönöm! Biztos sok hasonló kérdésem lesz még.
2017. jún. 26. 19:36