Hali! Levezetné ezt nekem valaki? Megoldottam én is, de nem vagyok benne biztos, hogy jól csináltam, sajnos a könyvben nincs benne a megoldás. Köszi előre is!2017. jún. 26. 17:40
1/2 anonim válasza:
Többféleképpen lehet, mutatok 2-t:
1.
s=(v_0+v)/2*t
0.35=(700+0)/2*t
0.35=350t
t=0.001 s
v=v_0-a*t
0=700-a*0.001
700=0.001a
a=700000 m/s^2
F=m*a=700000*0.02=14000 N
2.
m*v^2/2=W=F*s
0.02*700^2/2=F*0.35
4900=F*0.35
F=14000 N
Ebből lehet gyorsulást számolni:
F=ma
a=F/m=14000/0.02=700000 m/s^2
v=v_0-a*t
0=700-700000t
t=0.001 s
2/2 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jött ki, köszönöm! Biztos sok hasonló kérdésem lesz még.
2017. jún. 26. 19:36