Függőlegesen fellőtt 1,6 kg tömegű lövedék mozgási energiája a talaj fölött 100 m magasban 2*10^3 J?


a, Mennyit fog még emelkedni?

b, Mekkora sebességgel lőtték ki?



2016. máj. 15. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


a,


A mozgási energiája fog még helyzeti energiára fordítódni, ezért írhatjuk:

Ek=Eh

2*10^3=m*g*h1 m=1,6Kg g= 9,81m/s^2, h1 csak az ismeretlen, ki lehet számolni.

h1=127,42m Ennyit fog még emelkedni


b,


Ha tudjuk, hogy összesen 100+127.42m magasra jut fel, akkor tudjuk a maximális helyzeti energiáját!

Ehmax=m*g*h

Ehmax=1,6*9,81*227,42

Ehmax=3569,6J


Ha ezt tudjuk, akkor azt is tudjuk, hogy ennyi volt a kinetikus energiája, mikor kilőtték,azaz:


Ek=0,5*m*v^2

3569,6=0,5*1,6*v^2

v^2=4462

v=66,79m/s^2


számolj utána!

2016. máj. 16. 12:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. máj. 16. 13:45