a, Mennyit fog még emelkedni?
b, Mekkora sebességgel lőtték ki?
2016. máj. 15. 23:10
1/2 anonim válasza:
Szia!
a,
A mozgási energiája fog még helyzeti energiára fordítódni, ezért írhatjuk:
Ek=Eh
2*10^3=m*g*h1 m=1,6Kg g= 9,81m/s^2, h1 csak az ismeretlen, ki lehet számolni.
h1=127,42m Ennyit fog még emelkedni
b,
Ha tudjuk, hogy összesen 100+127.42m magasra jut fel, akkor tudjuk a maximális helyzeti energiáját!
Ehmax=m*g*h
Ehmax=1,6*9,81*227,42
Ehmax=3569,6J
Ha ezt tudjuk, akkor azt is tudjuk, hogy ennyi volt a kinetikus energiája, mikor kilőtték,azaz:
Ek=0,5*m*v^2
3569,6=0,5*1,6*v^2
v^2=4462
v=66,79m/s^2
számolj utána!
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. máj. 16. 13:45