Légyszi segítsetek, mert nem értem hogy hogyan kell az ilyen típusú feladatokat megoldani.2016. dec. 7. 15:25
1/3 anonim válasza:
Hatás-ellenhatás törvénye.
m1*v1 = m2*v2
0.03*800 = 6*v2
v2 = (0.03*800)/6 = 4 m/s
Ekkora sebességgel rúg vissza.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. dec. 7. 16:04
3/3 reechey válasza:
Kedves #1-es válaszoló!
Amit írtál az nem a hatás-ellenhatás törvénye, és itt nem azt kell alkalmazni, hanem az impulzusmegmaradást, amit végülis helyesen felírtál (DE az nem a hatás-ellenhatás!).