IstiK kérdése:

Egy puska 800 m/s sebességgel lő ki egy 30 gramm tömegű lövedéket. Mekkora sebességgel rúg vissza a puska, ha tömege a lövedék nélkül 6 kg?

Légyszi segítsetek, mert nem értem hogy hogyan kell az ilyen típusú feladatokat megoldani.

2016. dec. 7. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hatás-ellenhatás törvénye.

m1*v1 = m2*v2

0.03*800 = 6*v2

v2 = (0.03*800)/6 = 4 m/s

Ekkora sebességgel rúg vissza.

2016. dec. 7. 15:34
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. dec. 7. 16:04
 3/3 reechey válasza:

Kedves #1-es válaszoló!


Amit írtál az nem a hatás-ellenhatás törvénye, és itt nem azt kell alkalmazni, hanem az impulzusmegmaradást, amit végülis helyesen felírtál (DE az nem a hatás-ellenhatás!).

2016. dec. 7. 16:58