2*sinx=sin^2(x)+cos^2(x)2017. jún. 12. 11:22
1/4 anonim válasza:
Cos^2(x)=1-sin^2(x)
Innen már meg tudod oldani gondolom.
2/4 curiousgeorge09 válasza:
Szia!
sin^2(x)+cos^2(x) = 1
(Ez egy trigonometrikus összefüggés.) Ezzel már egyszerűsödik a dolog:
2*sinx = 1
sinx= 1/2
megoldva:
x=30° + k*360°, ahol k egész szám
és
x=150° + l*360°, ahol l egész szám
Remélem, stimmel, és érthető.
Szép napot!
3/4 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm szépen a válaszokat! Szép napot viszont!
2017. jún. 12. 12:04
4/4 Tom Benko válasza:
Én nullára rendezném, és akörül Taylor-sorba fejteném.