Számítsd ki, hogy 8g magnézium égésekor hány gramm magnézium oxid keletkezik? Valaki segítene mert nem értem!


2017. jún. 4. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi ebben a nehéz? Egyértelműen le van írva a feladat. Mit nem értesz?
2017. jún. 4. 18:55
 2/4 Anonymus012 ***** válasza:

Szia!


Először reakció egyenlet:


Mg+0,5O2=MgO

Az Mg és a MgO között 1:1-es az arány.

Kiszámoljuk az Mg anyagmennyiségét.


n(Mg)=8/24,3=0,33mol

Mivel 1:1-es az arány így:

n(Mg)=n(MgO)


m(MgO)=0,33*40,3=13,3g

2017. jún. 5. 13:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia koszi a valaszod csak mi mas hogy csinaljuk csak azon az oran hianyoztam. Es a tobbiek valahogy ugy mondjak hogy szorozni vagy osztani kell a haromszamot.
2017. jún. 5. 18:19
 4/4 Anonymus012 ***** válasza:

Esetleg így:


(Tömegeket nézve)


24,3->40,3g

8->x


x=(8*40,3)/24,3=13,2g(a kerekítés miatt eltérhet,nem lényeges)

Ez úgy történik,hogy a moláris tömegeket összehasonlítod.

Ha ennyiből lesz ennyi,akkor a kevesebből mennyi lesz

:)

2017. jún. 5. 19:42