2 feladat lenne:

1.

2cos2x = 4-5sinx, ahol x tetszőleges forgásszöget jelöl.

2.

sin^2(x-PI/6) = 1/4


Lépésenként levezetné nekem valaki? Illetve logaritmusnál van még egy olyan, hogy nlogaX = logaX^2

Itt van vmi hasonló összefüggés? A függvénytáblázatban nem találkoztam ilyennel :(

Előre is köszönöm!



2017. máj. 7. 18:26
 1/2 A kérdező kommentje:

*

logaX^n

2017. máj. 7. 18:28
 2/2 anonim ***** válasza:

A logaritmusoshoz van egy ilyen azonosság:

log_a(b^c) = c*log_a(b), tehát n=2 a kérdésedben.


1)

2*cos(2x) = 4 - 5*sin(x)

2*(cos^2(x) - sin^2(x)) = 4 - 5*sin(x)

Mivel tudjuk, hogy cos^2(x)+sin^2(x)=1, ebből cos^2(x)=1-sin^2(x) felírható:

2 - 2*sin^2(x) - 2*sin^2(x) = 4 - 5*sin(x)

4*sin^2(x) - 5*sin(x) + 2 = 0

Ez már egy másodfokú egyenletként felfogható, így meg tudod oldani.


2)

Itt gondolom ez az azonosság alapján kellene megoldani:

sin(x-y) = sin(x)*cos(y) - cos(x)*sin(y)

2017. máj. 7. 18:32