Egyik trigonometrikus egyenletben van egy sor:
sin^2(x)*cos^2(x)
És ebből hogyan lett? :
1/4sin^2(2x)
#matematika #egyenlet #szinusz #trigonometria #algebra #koszinusz #tangens #kotangens #trigonometrikus egyenlet
2016. dec. 10. 15:18
1/1 dq válasza:
sin2(x) cos2(x) =
= sin(x) cos(x) sin(x) cos(x) =
= 1/2 sin(2x) 1/2 sin(2x) =
= 1/4 sin2(2x)