(4x-y) * (4x+y) + (2x-y) ^2- (5x-2y) * (5x+2y) =-5x^2-4xy+4y2 Le tudná nekem valaki vezetni, hogy a megoldás hogyan jött ki?

Köszönöm a válaszokat!

2016. nov. 3. 18:47
 1/3 anonim válasza:
A megoldas biztos hogy jo? Nem mintha bajom lenne vele, csak kerdezem
2016. nov. 3. 19:04
 2/3 anonim ***** válasza:

(4x-y)*(4x+y)=16x^2-y^2

(2x-y)^2=4x^2-4xy+y^2

(5x-2y)*(5x+2y)=25x^2-4y^2


Tehát


(4x-y)*(4x+y)+(2x-y)^2-(5x-2y)*(5x+2y)=

=16x^2-y^2+4x^2-4xy+y^2-(25x^2-4y^2)=

=16x^2-y^2+4x^2-4xy+y^2-25x^2+4y^2=


=-5x^2-4xy+4y^2

2016. nov. 3. 19:07
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. nov. 3. 19:13