Köszönöm a válaszokat!2016. nov. 3. 18:47
1/3 anonim válasza:
A megoldas biztos hogy jo? Nem mintha bajom lenne vele, csak kerdezem
2/3 anonim válasza:
(4x-y)*(4x+y)=16x^2-y^2
(2x-y)^2=4x^2-4xy+y^2
(5x-2y)*(5x+2y)=25x^2-4y^2
Tehát
(4x-y)*(4x+y)+(2x-y)^2-(5x-2y)*(5x+2y)=
=16x^2-y^2+4x^2-4xy+y^2-(25x^2-4y^2)=
=16x^2-y^2+4x^2-4xy+y^2-25x^2+4y^2=
=-5x^2-4xy+4y^2
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. nov. 3. 19:13