Segítség! Nem ertem a matekot!?


Sziasztok! Szóval lenne egy elsofoku ketismeretlenes egyenletrendszer,amit nemigazan értek. Megoldása pedig új ismeretlen bevezetésével történik.

Itt az egyenlet


[link]



2017. máj. 1. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1/x-et nevezzük el "a"-nak, 1/y-t "b"-nek hogy ne kelljen törtekkel dolgozzunk.


Behelyettesítjük 1/x-helyére az "a"-t, és 1/y helyére a "b"-t:

a+b=5/6

a-b=1/6

Két egyenletet adjuk össze:

2a=1 => a=1/2

DE a+b=5/6 vagyis 1/2+b=5/6 átvisszük az 1/2-őt:

b=5/6-1/2 => b=1/3


DE a=1/x (itt kezdtük az egészet), vagyis x=2

b=1/y vagyis y=3

Megoldás: x=2, y=3.

2017. máj. 1. 11:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2017. máj. 1. 21:27