Sziasztok! Szóval lenne egy elsofoku ketismeretlenes egyenletrendszer,amit nemigazan értek. Megoldása pedig új ismeretlen bevezetésével történik.
Itt az egyenlet
2017. máj. 1. 11:31
1/2 anonim válasza:
1/x-et nevezzük el "a"-nak, 1/y-t "b"-nek hogy ne kelljen törtekkel dolgozzunk.
Behelyettesítjük 1/x-helyére az "a"-t, és 1/y helyére a "b"-t:
a+b=5/6
a-b=1/6
Két egyenletet adjuk össze:
2a=1 => a=1/2
DE a+b=5/6 vagyis 1/2+b=5/6 átvisszük az 1/2-őt:
b=5/6-1/2 => b=1/3
DE a=1/x (itt kezdtük az egészet), vagyis x=2
b=1/y vagyis y=3
Megoldás: x=2, y=3.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2017. máj. 1. 21:27