Nényzet alapú szabályos csonkagúla alapél 32 cm, fedőéle pedig 9 cm hosszú, A=2873 cm2. Mennyi a térfogata?
A térfogat képetben az m-et vagy is a magasságot nem tudom kiszámolni.
2016. dec. 6. 19:28
1/2 anonim válasza:
2/2 anonim válasza:
A testet 2 négyzet és 4 egyenlő szárú trapéz alkotja, ezek magassága megegyező. Kiszámolod a lapok magasságát a felszínből:
-alaplap területe: 32*32=1024 cm^2
-fedőlap területe: 9*9=81 cm^2
-oldallap területe: (32+9)*m/2, ebből 4 darab van, tehát összterületük 4*(32+9)*m/2=2*41*m=82m cm^2
Ezek összege a test felszíne:
1024+81+82m=2873, erre
~21,561=m adódik.
Ha most vesszük az alapélekkel párhuzamos fősíkmetszetet, akkor egy olyan trapézt kapsz, ahol az alapok hossza 9 és 32 cm, a szárak hossza m=32,561 cm, ennek a magassága a kérdés, ennek elvileg már mennie kell.