2105as kérdése:

Nem értem a matekot hogyan lehet ezt megoldani? (csonkagúla)


Nényzet alapú szabályos csonkagúla alapél 32 cm, fedőéle pedig 9 cm hosszú, A=2873 cm2. Mennyi a térfogata?

A térfogat képetben az m-et vagy is a magasságot nem tudom kiszámolni.


2016. dec. 6. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy hasonló feladatot itt találsz:

[link]

Ez alapján már megy?

2016. dec. 6. 20:03
 2/2 anonim ***** válasza:

A testet 2 négyzet és 4 egyenlő szárú trapéz alkotja, ezek magassága megegyező. Kiszámolod a lapok magasságát a felszínből:

-alaplap területe: 32*32=1024 cm^2

-fedőlap területe: 9*9=81 cm^2

-oldallap területe: (32+9)*m/2, ebből 4 darab van, tehát összterületük 4*(32+9)*m/2=2*41*m=82m cm^2


Ezek összege a test felszíne:


1024+81+82m=2873, erre


~21,561=m adódik.


Ha most vesszük az alapélekkel párhuzamos fősíkmetszetet, akkor egy olyan trapézt kapsz, ahol az alapok hossza 9 és 32 cm, a szárak hossza m=32,561 cm, ennek a magassága a kérdés, ennek elvileg már mennie kell.

2016. dec. 6. 20:04