Egy csonkagúla alaplapjának területe lehet kisebb a fedőlapjának területénél?


Az a problémám, hogy behelyettesítettem a felszín képletbe a megadott adatokat így már csak a fedőlap (ta) területét kellett kifejezni, ki is jött egy összeg 37,82 a fedőlap területére, de nem tudom, hogy az lehet-e nagyobb az alaplap területénél?


A feladat: [link]


A megoldásom:


[link]


Előre is köszönöm a választ!



2015. márc. 9. 17:11
 1/5 anonim válasza:

1. gyök(25*t) nem egyenlő 5t

gyök(25*t) = 5*gyök(t)


2. nem vetted figyelembe a zárójelet, és a 25-öt nem szoroztad 12-vel


Ha ezeket kijavítva megcsinálod, valahogy így néz ki:


2748 = (25+5*gyök(t)+t)*12 = 300+60*gyök(t)+12t


Ezt 0-ra rendezzük, és egy másodfokút kapunk gyök(t)-re


0=12t+60*gyök(t)-2448


erre kijön, hogy gyök(t)=12

t=144

Mivel a térfogat számítására szolgáló egyenlet szimmetrikus T-re és t-re, ezért bármelyik lehet nagyobb


Ellenőriztem és kijött a 916. Ha valami nem érthető, nyugodtan szólj :)

2015. márc. 9. 18:38
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem a logikát, de valamiért nekem nem akar kijönni a másodfokú egyenlet, akárhogy számolom.
2015. márc. 9. 20:58
 3/5 A kérdező kommentje:
A gyökjel alatt mennyi jött ki?
2015. márc. 9. 20:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Megvan, rájöttem! Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Ment a pozitív értékelés! (Y)
2015. márc. 9. 21:01
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Igen, csak akkor fordítva van.
2015. márc. 10. 13:00