Megoldókulcs csak ennyit írt,de milyen egyenletet kell felírni?2015. febr. 15. 14:52
1/1 anonim válasza:
Legyen R es r a nagyobb illetve a kisebb gomb sugara. Az aranyuk 2:1, ez azt jelenti, hogy R/r=2/1 <=> R=2r
Gomb terfogata: 4*pi*sugar^3/3
Behelyetesitunk, kiszamokjuk a kis gomb terfogatat:
4*pi*r^3/3
A nagy gomb terfogata: 4*pi*R^3/3=4*pi*(2r)^3/3=4*pi*8*r^3/3
A ket gomb terfogatanak az aranya (4*pi*8*r^3/3)/(4*pi*r^3/3)=8 es ez a kereset szam