Nem értem a matekot, segítség? Hatványozás, azonosságok


Valaki el tudná nekem magyarázni hogy hogy kell egy ilyen feladatot megoldani lépésről lépésre mint pl:

(5x+4)2-(3x-4)2-(2x-5)+(3x+1)2-(2x-1)2

(ami a zárójel mellett van szám az a kitevő.)

Nagyon kéne a segítség, holnap tz-t írunk és bukásra állok!



2016. dec. 18. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Tehát :

(a + b)2 = a^2+ 2ab + b^2

(a - b)2 = a^2 - 2ab + b^2



(5x^2+40x+16)

-(3x^2-24x+16)

-(2x^2-20x+25)

+(3x^2+6x+1(

-(2x^2-4x+1)


ezeket össze vonod de pl az 5x^2-3x^2-2x^2+3x^2-2x^2=1x^2

az zárójelek felbontására vigyázz

2016. dec. 18. 18:37
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű.

(a+b)^2=a^2+b^2+2ab

(a-b)^2=a^2+b^2-2ab


Ezek alapján bontsd fel a zárójeleket! Első lépésként minden felbontott zárójelet tegyél újra zárójelbe:

(25x^2+16+40x)-....

Utána ezeket a zárójeleket bontsd fel, figyelve arra, hogy ahol a zárójel előtt "-" van, az -1-gyel való szorzást jelent, tehát a zárójelben lévő előjelek megváltoznak.

2016. dec. 18. 18:44
 3/9 anonim ***** válasza:
#1: Az x-ek szorzótényezőit elfelejtetted négyzetre emelni.
2016. dec. 18. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt írta a kérdező: "(2x-5)"

Ez tényleg nincs négyzeten?

2016. dec. 18. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: Ez jó kérdés...


Kérdező: Ha nincs, akkor elvileg (ha nem számoltam el), akkor a 2. válaszban leírtak alapján a végeredmény 47x^2+24x+37 lesz.

2016. dec. 18. 18:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Elszúrtam, sorry... Újratervezés..
2016. dec. 18. 18:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Na szóval, a végeredmény 21x^2+72x+5


Remélem most már jó...

2016. dec. 18. 18:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben a 2x-5-öt is négyzetre kell emelni, abban az esetben a végeredmény 17x^2+94x-25
2016. dec. 18. 19:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha az is négyzeten van, akkor a #8 válasz már jó!

[link]

(Kár, hogy még ilyen esetben sem "szólal meg" a kérdező!)

2016. dec. 18. 19:20