Három dobókockával dobunk egyszerre, mennyi a valószínűsége, hogy a dobott pontok összege a,3 b,4 c,6 d,16 e,2 ?

Kérlek segítsetek! Köszönöm!
2017. ápr. 18. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Felrajzolsz egy táblázatot, a sorok elejére és az oszlopok tetejére fölírod a számokat 1-6-ig, majd minden mezőbe az ahhoz tartozó sor elején és oszlop tetején lévő számok összegét írod. Ha ez megvan, megnézed, hogy a táblázatban hányszor szerepel a kérdéses összeg, azok számát osztod 36-tal (mivel a táblázat 36 összeget tartalmaz), ez a hányados lesz a keresett valószínűség.
2017. ápr. 18. 10:13
 2/2 anonim ***** válasza:

#1: HÁROM dobókockával ...

Egyébként: 6*6*6=216 lehetőség van

a) 1-féleképpen lehet, ha mind3 kockán 1 van, P=1/216

b) 3-féleképpen lehet, ha 2 kockán 1 van, egyen(melyiken?) pedig 2, P=3/216

...

2017. ápr. 18. 10:52