Kérlek segítsetek! Köszönöm!2017. ápr. 18. 09:59
1/2 anonim válasza:
Felrajzolsz egy táblázatot, a sorok elejére és az oszlopok tetejére fölírod a számokat 1-6-ig, majd minden mezőbe az ahhoz tartozó sor elején és oszlop tetején lévő számok összegét írod. Ha ez megvan, megnézed, hogy a táblázatban hányszor szerepel a kérdéses összeg, azok számát osztod 36-tal (mivel a táblázat 36 összeget tartalmaz), ez a hányados lesz a keresett valószínűség.
2/2 anonim válasza:
#1: HÁROM dobókockával ...
Egyébként: 6*6*6=216 lehetőség van
a) 1-féleképpen lehet, ha mind3 kockán 1 van, P=1/216
b) 3-féleképpen lehet, ha 2 kockán 1 van, egyen(melyiken?) pedig 2, P=3/216
...