Előre is köszi a segítséget:)

2017. ápr. 10. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
[link] (telibe ugyan ez a példa van fent ph=ró*g*h=1000*9,81*10)
2017. ápr. 10. 23:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Részletezve

Kérdés: ph // p_hidrosztatikai

Mélység: h = 10 m

Víz sűrűsége: Rów // Róvíz = 1.000 kg/m3

gravitációs gyorsulás g = 9,81 // 10 m/s2


ph = Róvíz * g * h = 1.000 * 9,81 * 10 = 98.100 Pa ; ha a g = 10-zel akkor az eredmény módosul: 10^5 (100.000) Pa-ra

2017. ápr. 10. 23:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2017. ápr. 11. 07:30