Előre is köszi a segítséget:)2017. ápr. 10. 20:04
1/3 anonim válasza:
[link] (telibe ugyan ez a példa van fent ph=ró*g*h=1000*9,81*10)
2/3 anonim válasza:
Részletezve
Kérdés: ph // p_hidrosztatikai
Mélység: h = 10 m
Víz sűrűsége: Rów // Róvíz = 1.000 kg/m3
gravitációs gyorsulás g = 9,81 // 10 m/s2
ph = Róvíz * g * h = 1.000 * 9,81 * 10 = 98.100 Pa ; ha a g = 10-zel akkor az eredmény módosul: 10^5 (100.000) Pa-ra
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2017. ápr. 11. 07:30