Köszi ha valaki tud segíteni2016. okt. 19. 12:38
1/1 Minekvan válasza:
Egy liter = egy kilogramm, Egy kilogrammnak a súlya = tíz newton, ez a tíz newton széttoszlik az S területre és valmekkora p nyomással hat az edényke S területű aljára, ami p=G/S ebből S=G/p.
Továbblépünk és kiszámoljuk az S nagyságát, S=10/500=0,02 négyzetméter, ez megfelel nagyjából egy 16cm átmérőjű fazéknak.