Egyenletek, egyenlőtlensegek. Gondoltam egy számra?


1. Feladat: Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege kisebb, mint 8. Ha a számjegyeket felcseréljük, akkor az eredeti számnál nagyobb számot kapunk. Mi lehet az eredeti szám?


2., Két testvér életkorának összege feleannyi mint apjuk életkora. Hány évesek külön-külön ha mindhármójuk életkorának összege 45 év?


Nem igazán értem ezeket a feladatokat és anyukámék sem:/

Tudna valaki segíteni? Előre is nagyon szépen köszönöm:)



2017. ápr. 6. 17:50
 1/1 anonim ***** válasza:

1)

Tudjuk, hogy az eredeti szám kisebb, mint a felcserélt számjegyekből képzett szám, valamint, hogy az első számjegy kisebb, mint a második, és a két számjegy összege kisebb, mint 8. Picit belegondolsz, nem nehéz ám.

12, 13, 14, 15, 16, 23, 24, 25, 34


2) Legyen a két gyerek életkora x és y. Ekkor felírható, hogy:

x + y + 2*(x+y) = 45

3*x + 3*y = 45

x + y = 15

Tehát a két testvér életkorának összege 15, míg az apuka 30 éves.

2017. ápr. 6. 17:58