Abszolút értéket tartalmazó egyenletek, egyenlőtlenségek. Segítene valaki?


Ix-1I=2


Mit, és h kell csinálni?

I= abszolút értékes vonal, nem tudom a nevét. :D


2013. aug. 14. 17:22
 1/3 Silber ***** válasza:

Nincs mit tenni, két részre kell szedni az egyenletet.

|x-1|=2

Az első verzió az, ha x-1 egy pozitív érték. Így:

x-1=2

x=3

A második verzió az, ha x-1 egy negatív érték. Így:

-(x-1)=2

1-x=2

x=-1


Ellenőrzés:

[link]

2013. aug. 14. 17:32
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt is szétnézhetsz:

[link]

2013. aug. 14. 17:41
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi, és mind2 verzió kell a válaszhoz?
2013. aug. 14. 17:41