Ix-1I=2
Mit, és h kell csinálni?
I= abszolút értékes vonal, nem tudom a nevét. :D
2013. aug. 14. 17:22
1/3 Silber válasza:
Nincs mit tenni, két részre kell szedni az egyenletet.
|x-1|=2
Az első verzió az, ha x-1 egy pozitív érték. Így:
x-1=2
x=3
A második verzió az, ha x-1 egy negatív érték. Így:
-(x-1)=2
1-x=2
x=-1
Ellenőrzés:
3/3 A kérdező kommentje:
köszi, és mind2 verzió kell a válaszhoz?
2013. aug. 14. 17:41